7 грудня - Всесвітній день української хустки
Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки.
Це неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року, покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій.
Українська хустка - традиційна, різна, легка, тепла… А ще, для кожного рідна. Бо зазвичай хустка переходить від матері до дочки.
Мамина хустка, як оберіг, як пам’ять роду, супроводжує і не дає забути історію, традиції свого роду-народу.
З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки.
Сьогодні дуже часто можна побачити на сучасній жінці хустку. Адже хустка - це символ нашого народу, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм.
Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.
Тож, відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції, бо це генетичні скарби нашого народу.
6 грудня - День Збройних Сил України
Хочеш миру — готуйся до війни. Ці старі, але мудрі слова
залишаються актуальними в умовах сучасного світу. Сильна армія досі залишається найпоказовішим фактором у визначенні могутності нації. Для багатьох країн саме розвиток збройних сил став каталізатором підйому до статусу великої держави. В Україні важливість міцного, добре озброєного війська давно ніхто не піддає сумніву. Обороняють країну, захищають її суверенітет та недоторканність території національні Збройні Сили. Професійне свято всіх військовослужбовців, які служать чи раніше служили в ЗСУ — День Збройних Сил України — ми відзначаємо щорічно 6 грудня.
Сьогодні – це свято не лише свято професійних військових, а свято всієї країни, кожного добровольця, кожної сімʼї, чиї члени боронять нашу державу від ворога, усіх, хто допомагає Збройним Силам України, донатить на армію, волонтерить, лікує поранених
6 грудня- День Святителя Миколая Чудотворця
Щороку 6 грудня християни вшановують пам’ять
Святителя Миколая Чудотворця — одного з найулюбленіших святих. Навряд чи знайдеться людина, яка не чула про Святого Миколая, а ікони з його зображенням є майже в кожній оселі. Миколай був відданим проповідником християнства. Силою молитви він здійснював численні дива. Ображені та несправедливо засуджені, мандрівники й бідняки вважають Святого Миколая своїм захисником. Відома також прихильність святого до дітей. До речі, день Святого Миколая святкують двічі на рік — взимку та навесні. День Святителя Миколая Чудотворця розпочинає низку різдвяних свят та подій, що пронизані атмосферою милосердя, щедрості та доброти. Саме в цей день зранку дітлахи зазирають під подушку, бо вночі приходив Святий Миколай: чемним діткам він приносить ласощі та подарунки, а неслухняним – різочку.
У 2023 році Україна вперше відзначала День Святого Миколая 6 грудня після реформи церковного календаря ПЦУ.
20 листопада - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ
Як чудово бачити посмішки дітей та чути їхній сміх,
адже саме в дитинстві все здається райдужним та позитивним. Кожен малюк має право бути щасливим. Здорові та радісні діти – запорука кращого майбутнього для кожної країни. Слід пам’ятати, що незважаючи на будь-який свій вік, дитина вже є особистістю. Всесвітній день дитини запровадила ООН. Його основною ціллю є повноцінний розвиток дитини, залучення до повноцінного суспільного життя. Вже не раз було доведено, що від якості дитячих років залежить усе подальше життя. Щорічно Всесвітній день дитини (World Children’s Day) святкують 20 листопада.
27 жовтня - День української писемності та мови
Завдяки мові та мисленню суспільство здатне змінювати навколишній світ.
Недарма, українську мову називають солов’їною, адже вона багата на епітети та її звучання неймовірне. Безумовно, мова для народу є його скарбницею, живою схованкою людського духу. Рідна мова утворює невидимий зв’язок між усіма поколіннями минулого та майбутнього. Навіть коли українську мову намагалися витіснити, народ завжди зберігав та відстоював право розмовляти своєю мовою. Українські поети, художники, політичні діячі у всі часи намагалися зберегти та популяризувати рідну мову. З року в рік наша мова збирає все більше справжніх прихильників. Вже з 1997-го року щорічно в Україні святкують День української писемності та мови 9 листопада.
Через реформу церковного календаря ПЦУ 2023 року подію було перенесено Україна вперше відзначала День української писемності та мови 27 жовтня. 28 липня 2023 року Президент України підписав указ про зміну дати святкування з 9 листопада на 27 жовтня.
Мова є, була і буде для українців символом свободи. Рідна мова є своєрідним психокодом. Розмовляючи українською ми запускаємо у підсвідомості етнокоди, що надихають та вказують вірний шлях.
1 жовтня - День захисників України і День українського козацтва
День українського козацтва – відзначається 1 жовтня з 2023 року.
![](https://rovrkhm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_viber_2023-09-29_15-54-39-791.jpg)
Свято було перенесене указом Президента України від 28 липня 2023 року, зміна дати пов’язана з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський календар.
Волелюбні козаки понад усе прагнули встановлення незалежної держави. На одному з островів Дніпра було засновано центр – Запорізьку Січ. Протягом тривалого часу, після ряду гучних битв під проводом гетьмана Хмельницького, козацькі війська викликали великий страх у ворогів. Та наприкінці XVIII століття Запорізька Січ була зруйнована за наказом Катерини II.
Божа Матір вважалася небесною берегинею козаків, а також на покрови козаки вирушали на зимівлю по хуторах, тому цей день став днем українського козацтва. Покрова була для козаків особливою подією ще й тому, що саме цього дня вони обирали нового Січового отамана.
Свято відзначається, щоб вшанувати захисників нашої держави – наших сучасників, які боронять незалежність України під час російської агресії, та згадати про українців, які жертвували своїм життям заради Батьківщини від часів козаччини до років визвольного руху в двадцятому столітті.
Триває війна. Відзначити цей день найкраще підтримкою Збройних Сил України. Зробіть щедрий донат, допоможіть ветерану війни, відвідайте та надайте підтримку пораненим захисникам, вшануйте сім’ї загиблих захисників.
21 вересня - День миру в Україні та Міжнародний день миру
Історію нашої цивілізації цілком можна назвати історією воєн —
лише в минулому столітті людству довелося пережити дві світові війни, а локальні збройні сутички в різних місцях планети виникають постійно. На думку ООН, для припинення військових конфліктів у світі недостатньо урядових політичних угод — стійкий мир має базуватися на моральній та інтелектуальній солідарності людства. Саме цю ідею покладено в основу Міжнародного дня миру (International Day of Peace), який відзначається щороку 21 вересня і має на меті пропагувати мирні ініціативи та послаблювати військову напругу.
21 вересня національний День миру святкує й Україна — останнім часом це питання для нас є особливо актуальним.
Майже 10 років триває війна на території України. Наш ворог росія підступний, жорстокий та аморальний. Болючі людські втрати, зруйновані долі та економічні збитки демонструють надзвичайну актуальність Дня миру, бо ніщо не змушує людей так глибоко усвідомити всі переваги мирного життя, ніж особистий досвід війни у власній країні.
Найскорішої перемоги Україні та миру на нашій землі! Подяка усім, хто захищає Україну та допомагає наближати перемогу!
1 вересня - День знань
В світі не існує єдиної дати для початку нового навчального року —
різні країни встановили для цього різний час. В Україні ж перший вересневий день знаменує не тільки настання осені — мільйони дошкільнят, школярів і студентів саме тоді повертаються до закладів освіти, щоб вчитися вже в наступному класі чи на наступному курсі. Але оскільки в нашому суспільстві до освіти прийнято ставитися з особливою повагою, то 1 вересня є не просто початком навчального процесу, а ще й щорічним святом, яке зветься Днем знань.
Знання — поняття дуже широке. Воно стосується інформації, фактів, навичок і мудрості, набутих у процесі навчання та життєвого досвіду.
Для будь-кого з нас мати знання означає мати успіх.
День знань важливий тим, що спонукає насамперед дітлахів, а також інших людей будь-якого віку вчитися й здобувати нові знання з наснагою та задоволенням.
Іванківський ЦРД "Веселка" вітає з ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
Вітаючи із святом, в першу чергу хочемо подякувати усім, хто береже незалежність України на фронті,нашим ЗСУ.
Складаємо пошану тим, хто віддав життя за незалежність. Попри усі негаразди ми вистоїмо та переможемо!
Любімо свою мову, свою країну, любімо один одного.
Зі святом Незалежності! Бажаємо кожній українській родині мирного неба, непохитної віри, сімейного затишку та щасливого майбутнього у вільній процвітаючій Україні!!!
Перемоги та Миру всім нам!!!
24 серпня - День Незалежності України
Для більшості людей слово «незалежність» асоціюється з поняттями свободи,
розвитку та справедливості. А для держави незалежність — це можливість самостійно визначати, якою має бути її внутрішня та зовнішня політика. Звісно, незалежність не захищає країну від втрат і помилок, але це наша власна відповідальність і неоціненний досвід, без якого неможливий рух уперед.
Незалежне життя України налічує лише трохи більше 30 років — незначний в історичному вимірі час. Але для наших співгромадян це ціла епоха, яку розпочав день 24 серпня 1991 року — тоді в залі українського парламенту було ухвалено Акт проголошення незалежності України. З того часу 24 серпня ми кожен рік святкуємо День Незалежності України як визначну подію, що змінила нашу національну свідомість та реалії життя.
День Незалежності є святом гордості за свою країну. Попри всі труднощі, нам є чим пишатися — українськими воїнами, які захищають нашу Батьківщину, вільними виборами, свободою у вираженні своїх політичних переконань. Головне — пам’ятати, що суверенітет України тримається на її громадянах, яким не все одно, якою буде доля наступних поколінь, адже тільки небайдужі й вільні люди можуть змінювати на краще свою країну.
23 серпня - День Державного Прапора України
![](https://mig.com.ua/wp-content/uploads/2024/08/00-79.jpg)
Втім, така річ існує — це державний прапор, який для кожної нації є способом представити себе у світі. Прапор демонструє, що країна незалежна, займає гідне місце серед інших держав, поважає свою історію та дбає про майбутнє. Всередині держави національний стяг об’єднує людей у важкі часи, а повага до нього у всі часи вважалася виявом патріотизму. Не є виключенням і український прапор, на честь якого 23 серпня наша країна щороку відзначає свято — День Державного Прапора України. Наш синьо-жовтий стяг цінний для нас своєю історією, а також жертвами, які були принесені заради нього.
В езотеричному плані жовта або золота барва відповідає за творчу та духовну енергію, а синя — за свободу вибору, якою наділені всі люди. В давніх українських традиціях сині та жовті відтінки означають воду й Сонце, а також жіноче й чоловіче начало. В сучасному значенні кольорову гамму нашого прапору прийнято вважати символами чистого блакитного неба та золотого хлібного поля.
День Державного Прапора — важлива подія, і вона не тільки підкреслює значущість цього символу, але й знайомить з історією української держави дітей та молодь, а також вчить поважати людей, завдяки яким над нами можуть вільно майоріти наші синьо-жовті знамена.
12 серпня- Міжнародний день молоді
![](https://mezhova.otg.dp.gov.ua/storage/app/uploads/public/62b/810/190/62b810190f404982661410.jpg)
й енергію. Лише в молоді роки для нас немає нічого неможливого, а кожен новий день приносить надію, розвиток, сміливі мрії та радість життя. Від того, якою є молодь, залежить майбутнє кожної держави — недарма в будь-якому суспільстві молодим відведено роль ентузіастів, ідеалістів та реформаторів, тобто, по суті, прогресивної рушійної сили. Міжнародний день молоді (International Youth Day) було затверджено ще на початку зими 1999 року Генеральною Асамблеєю ООН за ініціативи Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді (проведена у Лісабоні у 1998 році). Вперше його святкування відбулося у 2000 році.
В Україні, як і в усьому світі, розуміють важливу роль юнаків та дівчат, тому їм присвячується особливий день, який раніше відмічали кожного року в останню неділю червня, а з 2022 року згідно указу Президента України від 1 січня 2022 року День молоді України об’єднали з Міжнародним днем молоді.
30 липня- ДЕНЬ ВИШИВКИ
Щорічно 30 липня відзначається неофіційне свято –
Всесвітній день вишивки (World Embroidery Day). Подія започаткована ‘Broderiakademin, BRAK’ у 2011 році.
Вишивка – це давнє рукодільне народне мистецтво, яке полягає в прикрашанні певного матеріалу (тюль, шкіра, полотно, серпанок тощо) різноманітними візерунками. Розвиток вишивки розпочався ще у першому тисячолітті до н.ч. Вишивка містить у собі інформацію щодо віри, обрядів, звичаїв, культури народу.
Вишивка в Україні
За часів Київської Русі особливою популярністю користувалась вишивка срібними чи золотими нитками, що вимагало серйозних умінь від майстрині. В Україні найчастіше прикрашали такий елемент одягу, як сорочка. Найпопулярніші кольори: червоний (любов), чорний (горе), жовтий та зелений (життя).
15 липня - День Української Державності
День Української Державності – це молоде державне свято,
встановлене у 2021 році та присвячене багатовіковій історії українського державотворення. Воно відзначається 15 липня, у день пам'яті князя Володимира Великого та Хрещення Київської Русі-України. Це свято має глибоке символічне значення, підкреслюючи спадкоємність української державності від часів Київської Русі до сьогодення. Це свято є важливим інструментом протидії російській пропаганді, яка заперечує існування української державності та намагається представити Україну як штучне утворення. Це свято має особливе значення в умовах повномасштабної війни з Росією, яка загрожує самому існуванню української держави. У цей день українці згадують свою історію, вшановують своїх героїв та об'єднуються навколо спільної мети – перемоги над агресором та побудови сильної, незалежної та демократичної України.
7 липня -Міжнародний день миру та любові
Міжнародний день миру та любові (International Peace & Love Day), що відзначається щороку 7 липня, – це всесвітня акція,
покликана поширити хвилю позитивної енергії по всій планеті. Цей день, який без особливих зусиль долає національні кордони та культурні відмінності, є потужним символом універсальних людських чеснот – миру та любові. Це день, який надихає нас випромінювати позитив, прощати і культивувати атмосферу взаєморозуміння і прийняття.
3 липня - Всесвітній день без поліетиленових пакетів
![](https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2021/06/Vsesvitniy-den-bez-polietylenovykh-paketiv2.jpg)
Всесвітній день без поліетиленових пакетів (Plastic Bag Free Day), який відзначається щорічно 3 липня. У цей день рекомендується відмовитись від користування виробами з пластику чи поліетилену та замінити їх альтернативними еко-товарами: паперовими пакетами та стильними торбинками багаторазового користування. Подію започаткували для привернення уваги суспільства до глобальної проблеми засміченості планети відходами з пластику, які майже не розкладаються. Поширення інформації про можливість заміни небезпечного матеріалу екологічними та бюджетними рішеннями допоможе усвідомити нищівний вплив його використання та сформувати у людей нову поведінку, безпечну для довкілля.
ЧОМУ ВАЖЛИВО ВІДМОВИТИСЯ ВІД ПОЛІЕТИЛЕНОВИХ ПАКЕТІВ?
1. Щороку один українець використовує приблизно 500 пакетів з поліетилену, тоді як мешканцям ЄС потрібно 90.
2. Річний обсяг використаних мішечків у світі становить 5 трлн, а води океану через пластикову тару стають важчими на 8 млн тонн.
3. Для розкладу поліетилену потрібно до 200 років, а для пластику – 400.
4. Майже 1 млн птахів та 100 тис. тварин помирає щороку від пластикових відходів.
Понад 40 країн світу заявили про повну чи часткову відмову від таких виробів. На початку червня 2021 Верховна Рада прийняла закон, що обмежує використання поліетиленових пакетів в Україні
28 червня - День Конституції України
Конституцією будь-якої країни по-суті є збірка правил,
що слугують для визначення її політичного устрою, повноважень керівних інституцій, а також громадянських прав і обов’язків. Часто Конституцію іменують Основним законом, бо вона займає верховну позицію над усіма іншими законами. Для багатьох країн прийняття Конституції пов’язано з революціями чи визвольними війнами, для інших воно стало вирішальним кроком на шляху до суверенітету. Не є виключенням і Україна — нашу Конституцію було прийнято на п’ятому році незалежності. Ця довгоочікувана і визначна для українців подія відбулася 28 червня 1996 року, і відтоді щороку 28 червня ми відзначаємо державне свято — День Конституції України. День Конституції нагадує кожному громадянину про те, як важливо поважати свою Конституцію і дотримуватися її постулатів, адже тільки в такому разі ми можемо сподіватися на стійкий розвиток нашої країни в демократичному напрямку.
21 червня - Всесвітній день миру та молитви
![](https://daytoday.ua/wp-content/uploads/2023/06/Vsesvitniy-den-myru-ta-molytvy.jpg)
Всесвітній день миру та молитви служить нагадуванням про те, що ми всі пов’язані, незалежно від нашого культурного чи релігійного походження, і що ми повинні працювати разом, щоб досягти більш мирного світу.
Молімось щодня за Україну, за перемогу України та мир на нашій землі!
Підтримуйте донатами Сили Оборони України!
4 червня - День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України
Більше ніж 1899 дітей постраждали в Україні внаслідок
повномасштабної збройної агресії рф. Станом на ранок 27 травня 2024 року за офіційною інформацією ювенальних прокурорів 548 дітей загинули та понад 1351 отримали поранення різного ступеня тяжкості.1
Ця цифра збільшуватиметься поки війна триває, діти гинуть…
Найбільше постраждало дітей у таких областях: Донецькій – 532, Харківській – 378, Херсонській – 152, Дніпропетровській – 139, Київській – 130, Запорізькій – 108, Миколаївській – 105.
1 червня - День захисту дітей
Перший літній день у світі відзначають День захисту дітей.
Свято, присвячене дітям і підліткам, стосується насамперед дорослих - їх закликають об'єднатися, щоб забезпечити дітям світле майбутнє, захистити їхні права.
Офіційно це свято було засновано в листопаді 1949 року в Парижі на Раді Міжнародної демократичної федерації жінок. Тоді особливо гостро стояло питання про здоров'я і благополуччя дітей - час був повоєнний.
Уперше День захисту дітей відзначили 1950 року - одразу в 51 країні світу.
День захисту дітей Україна щорічно відзначає 1 червня, як і в усьому світі. У нашій країні цю дату святкують із 1998 року.
На жаль, цього року День захисту дітей в Україні знову проходить в умовах війни - вона торкнулася життя кожного маленького українця. Від початку повномасштабного вторгнення сотні тисяч дітей змушені тимчасово жити за межами України, десятки тисяч годинами проводять час у сховках, перечікуючи повітряні тривоги, тисячі діток живуть у зоні бойових дій, невідомо, скільки українських дітей викрали та вивезли за межі країни. У це свято дорослим особливо важливо підтримати дітей і показати, що ми завжди поруч.
Діти - це радість, це посмішки без причини, це прекрасний настрій, який вони дарують, це любов, якою вони діляться - щира, чесна, просто так, від усього їхнього маленького сердечка. Давайте берегти ці світлі та сяючі очі! З Днем захисту дітей!