Ведення військового обліку в ЦРД "Веселка"

Питання ведення військового обліку на підприємстві увійшло в топ актуальних питань у кадровій сфері з моменту оголошення воєнного стану в Україні. Причиною стали норми та вимоги до роботодавців, впроваджені останніми законодавчими актами з питань військового обліку. Вони суттєво змінилися впродовж останніх років та є обов'язковими для виконання усіма підприємствами, установами, організаціями та органами влади.

У п. 1 Порядку № 1487 вказано: «Цей Порядок визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів <…> підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров’я незалежно від підпорядкування і форми власності». Також у п. 16 Порядку № 1487 визначено: «Персональний військовий облік передбачає облік відомостей щодо таких осіб за місцем їх роботи (служби) або навчання та покладається на керівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій». Отже, зверніть увагу, що у Порядку № 1487 йдеться про ведення військового обліку підприємствами, установами та організаціями незалежно від підпорядкування і форми власності. Тобто військовий облік обов’язково має вестися на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від підпорядкування і форми власності.

Основні етапи впровадження військового обліку на підприємстві:

  1. Призначення наказом особи відповідальної за військовий облік на підприємстві, з фіксацією її обов'язків у посадовій інструкції або наказі та встановленням доплати у розмірі до 50% посадового окладу.
  2. Повідомлення ТЦК за місцем реєстрації підприємства про призначення особи, відповідальної за військовий облік (дод. 1 Порядку).
  3. Визначення потреби в підвищенні кваліфікації особи, відповідальної за ведення військового обліку. Законодавством передбачено підвищення кваліфікації з питань військового обліку кожні 5 років (наказ про визначення потреби в навчання затверджується роботодавцем щорічно до 1 жовтня).
  4. Розміщення в доступному та видному місці Правил військового обліку (дод. 2 Порядку).
  5. Впровадження процедури ознайомлення з Правилами всіх новоприйнятих військовозобов'язаних працівників.
  6. Ревізія та аналіз військово-облікових документів військовозобов'язаних працівників.
  7. Формування справ з військово-обліковими документами працівників відповідно до визначених Порядком категорій.
  8. Оформлення документів, необхідних для належного військового обліку на підприємстві.
  9. Налаштування взаємодії підприємства з ТЦК та СП: повідомлення про зміну облікових даних працівників, щорічне звіряння, оповіщення, запити ТЦК тощо.
  10. Здійснення контролю за дотриманням правил військового обліку на підприємстві.

ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ СТЕНД З ПИТАНЬ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ В ЦРД "ВЕСЕЛКА"

Screenshot_1-11.jpg

Screenshot_3-6.jpg

Screenshot_7-2.jpg

Правила військового обліку призовників , військовозобов'язаних та резервістів

1737992057799.jpg

2-2.jpg

3-1.jpg




1-1.jpg
2-1.jpg




Поскаржитися на порушення Більше