Є " фрази", в яких захована *образа дітей, маніпуляція їхніми почуттями та психологічне насильство* 👧               Зараз батьки роблять неймовірні речі, аби навіть під час війни у дітей було щасливе дитинство.               Водночас через втому, накопичений стрес та нестачу ресурсу можна не помітити, як фрази щирого занепокоєння та піклування перетворюються на образи та звинуваченнями 💔               Нагадуємо, які слова та дії допоможуть *підтримати дитину та виявити любов до неї* під час стресових та буденних ситуацій.

                  Помічайте образливі фрази та замінюйте на слова любові до своєї дитини 🙏


Телеграм канал для тих, хто хоче бути дійсно хорошими батьками.
Все про дітей : психологія, здоров'я, розвиток, виховання

Телеграм - https://t.me/+WwWRGdPMzCAzNmMy

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Сьогодні ділимось з Вами  технікою, яка допоможе Вам зрозуміти, як дитина почувається серед дітей у дитячому садку або школі!


Аплікація «Квітковий килим»🌸Приготуйте великий аркуш ватману і квіти, вирізані з кольорового паперу. Квітів має бути багато і вони повинні відрізнятися за кольором і розміром. Запропонуйте дитині вибрати і розташувати на великому аркуші квіточки для неї самої і кожної дитини з групи.
Тривожний сигнал, якщо:
🔺квіточка вашої дитини буде розміщена далеко-далеко від усіх, у певній ізоляції (друзів немає, ніхто зі мною не грається, я хочу бути подалі від усіх);
🔺вона, розмістивши всіх на аркуші, взагалі не захоче приклеювати свою квіточку (я зовсім не хочу туди);
🔺або для решти квітів-дітей дитина обиратиме темні похмурі кольори (мені всі неприємні);
🔺або вона спочатку приклеїть свою, але потім інші квіти її закриють (мене ніхто не помічає).
Ідея активної гри з дитиною. Для гри знадобляться: повітряна кулька, тарілочка та будь-які невеликі однакові (або однотипні) предмети: кульки, частини лего тощо.Гра для двох або більше учасників. Завдання: підкинути кульку, перекласти якомога більше предметів в тарілочку та зловити кульку. Перемагає той, хто назбирає більше предметів. Той, хто не зловив кульку - вибуває. Результати можна записувати та складати.

SaveInsta_App_-_3127246977993479173.mp4

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


1️⃣ Виключити самокритику і внутрішнє схвалення за всякі методи засуджування себе.
2️⃣ Виключити вампірів: тих, хто вас засаджує з боку. Проходить по зовнішності, характеру і здібностям в негативному ключі.
3️⃣ Дозволяти собі будь-які почуття, не лаючи себе навіть за злість, ревнощі і заздрість.
4️⃣ Прощати себе. Пам'ятати, що помиляються всі!
5️⃣ Доглядати за собою: дарувати подарунки, берегти, жаліти і балувати



Як підтримати дитину під час війни?

Важливо: якщо ви знаєте хто зараз потребує підтримки — будь ласка, поширите соціальні мережі нашого фонду, адже команда UA Mental Help надає безкоштовну психологічну підтримку кожному, хто її потребує #uamh_практичне

Отож, ми зібрали декілька порад, як підтримати дитину під час війни:

1. Не уникайте питань стосовно війни, не брешіть та не змінюйте тему. Коли дитина питає про війну, відповідайте правдою, визнавайте, коли чогось не знаєте, проте наголошуйте, що ви вірите в краще та знаєте, що війна закінчиться.  

2. Коли дитина тривожиться стосовно небезпеки, не запевнюйте її в протилежному, не сваріть за сльози чи страх, не знецінюйте її переживань. “Так, під час повітряної тривоги справді небезпечно, ми можемо піти з тобою в укриття”, “Наш ворог - справді злі та жорстокі люди, які вчиняють неправильно, але ми на стороні добра, а добро та справедливість завжди перемагає”  

3. Будьте поруч: говоріть з дитиною, підтримуйте її, обіймайте та заспокоюйте, коли їй важко - будьте уважними до дитини та давайте їй любов. Також, важливо лишатися для дитини прикладом: не впадати у відчай, паніку, не прокручувати найгірші сценарії, не казати, що “це вже ніколи не закінчиться” та подібне. Дорослі можуть витримати більше стресу, ніж діти, тому, відповідно, з такими думками дитині буде значно складніше впоратися, ніж нам.

4. Стежте не лише за словами дитини, а й за її емоціями, розділяйте з нею сум та тривогу. “Я бачу, що ти сумуєш, я теж сумую за рідними/друзями, за домом”, разом переживати складні часи легше, дайте дитині зрозуміти, що ви поруч.

5. Малюйте з дитиною, складайте казки та історії, де добро перемагає, таким чином дитині буде легше висловити свої переживання та думка й впоратися з ними. Також можете наводити приклади із життя, коли добро перемагало зло, підкріплюйте свою віру в краще аргументами. Пост було підготовано на основі матеріалів, з якими ви можете ознайомитися за посиланнями👇

💌 Як підтримати наших дітей у зіткненні з викликами війни?

  💌 Як говорити з дітьми про війну?

💌 Як підтримати дітей у цей непростий час війни?

💌 Як підтримати дітей, коли довелося переїхати через війну?

💌 Як підтримати дитину, якщо її рідні на війні?

Бережіть себе та своїх дітей! Команда UA Mental Help💌

Тривожність.

Як з нею впоратися? Як собі допомогти?

Поскаржитися на порушення Більше