Поради від дитячого психологині ЮНІСЕФ, Світлани Ройз
12 ігор для дітей різного віку. Дорослим зараз може бути складно грати з дітьми. Особливо після трагічних новин. Бо грати з дитиною - це наче перемикатися в інший регістр емоцій. Це одночасно виснажливо і може відчуватися, як недоречність при дійсно важких переживаннях.
Чим більше рівень втоми, тим складніше емоційно долучатись та витримувати контакт; і у нас могло не бути свого ігрового досвіду в нашому дитинстві, і ми просто можемо не знати ігор. Чим сильніший рівень стресу, тим більше ми можемо уникати ігор з дитиною.
Можливість грати для дітей - особливо в воєнний час - це можливість відновлюватись. По іграх дітей ми бачимо, що відбувається в їх "внутрішній реальності". А повернення до вільної гри - з відкритим сюжетом - ознака відновлення дитини. Гра - один з основних видів діяльності дитини до 7 років. І простор розвитку та безпеки, здобуття різних навичок, пізнання в будь-якому віці. Уявіть,чим більше ігровий період у дитинчат тварин, тим вищий у них рівень інтелекту. Гра - сприяє розвитку.
Колись я була здивована, що право дитини на гру закріплено в статті 31 Конвенції ООН про права дитини. (2013р). Це зроблено, щоб запобігти комерціалізації та інтелектуалізації дитинства.
Так хотілось би, щоб право дитини на мирне безпечне життя було не просто словами.
Ми з UNICEF Ukraine сьогодні зібрали різні ігри - ранкові, щоб допомогти дитині прокинутись, повернути відчуття тіла та вгамувати тривогу; ігри на вулиці; ігри для відреагування агресії та напруги, гра під час їжі; ігри в темряві. Ігри для вітання та прощання.
Всі ці ігри універсальні, для дітей різного віку.
Можливо, ви зможете щось знайти для своєї скарбнички.
Радість та близькість - те, що може бути протидією травматичному досвіду.
Ми готували цю підборку з турботою про дітей та дорослих.
Обіймаю, Родино як хочу Перемоги!
Періоди темряви через можливі відключення електроенергії буде легше пережити, якщо підготуватися до них заздалегідь. Окрім речей першої необхідності — ліхтариків, батарейок, теплого одягу — варто подбати про те, як допомогти дітям здолати тривожність та зробити час без світла комфортним і затишним, наскільки це можливо 🔦
Страх темряви — це, з одного боку, віковий страх у дітей, з іншого — один із наслідків тривалого стресу. У темряві ми втрачаємо відчуття кордонів, тіла та орієнтацію в просторі. Будьте обережні з доторками до дитини. Перше, що необхідно зробити, — дати відчуття простору: «Стіни тут, стеля ось там».
Контроль повертає відчуття впевненості. Домовтеся з дитино, за що вона буде відповідати — вмикати ліхтарик, дбати про свою іграшку чи улюбленця. А щоб відволікти дитину, запропонуйте пограти в ігри. Гра — найпростіший спосіб трансформувати напругу.
У партнерстві з ЮНІСЕФ Україна
(Від Find Refuge) Маленьким українцям особливо непросто під час вiйни.
Аби відволікти дітей та допомогти їм подолати стрес і страхи, в пригоді стануть різноманітні ігри💫
В каруселі зібрані для вас варіанти ігор, які будуть цікаві не лише малечі. До речі, грати в них можна і під час перебування в укритті або у випадку відключення світла.
Ігри та іграшки дуже важливі для дітей🧸 Вони допомагають розвиватися, формувати важливі навички, а ще заспокоюють. Але зараз, на жаль, не всі родини мають можливість купувати іграшки.
Тому хочемо нагадати вам про наш проєкт Circle of Toys. Якщо у вас є іграшки, якими вже не грають ваші діти, або ви готові придбати нові, щоб здійснити мрію дитини з родини, яка потребує підтримки, – реєструйтеся💜
Посилання: https://circleoftoys.online/ua